LB20-SW400-D (Bosch) Dual 10" Cabinet Subwoofer, 400W High-Power Bass for Large Venues | By JJSATs
New
Attribute:
SKU : LB20-SW400-D
Message Us
Add to wishlist
Compare
Share
Add to wishlist
Compare
Categories :
Sound PA
Brand :
Bosch
Share
Product description
Key Features of Bosch Ceiling Subwoofer (LB20-SW400-D)
Powerful Bass Reinforcement:
High 400W Power Handling:
Flexible Connectivity:
Includes an integrated transformer with 70V/100V taps or a standard 8-ohm bypass for maximum system compatibility.
Quick & Secure Installation:
Architectural Integration:
Safety Certified:
Technical Specifications: Bosch LB20-SW400-D
Rated Power
400 W (Peak) / 100 W (Continuous)
Driver Size
10" (254 mm) Subwoofer
Max SPL
115 dB
Frequency Range (-10 dB)
45 Hz 150 Hz