PLE-1MA030-EU (Bosch) 30W Plena Mixer Amplifier, Compact & Reliable for Small P.A. Systems | By JJSATs
New
Attribute:
SKU : PLE-1MA030-EU
Message Us
Add to wishlist
Compare
Share
Add to wishlist
Compare
Categories :
Sound PA
Brand :
Bosch
Share
Product description
Key Features of Bosch Plena Mixer Amplifier (PLE-1MA030-EU)
Compact & Efficient:
30W power output, specifically designed for small-scale Public Address systems in shops, boutiques, and small offices.
Flexible Inputs:
Priority Override:
Versatile Speaker Drive:
Supports both 100V constant voltage lines for long-distance wiring and 4-Ohm low-impedance speaker loads.
User-Friendly Controls:
Built-In Reliability:
Technical Specifications: Bosch PLE-1MA030-EU
Rated Power Output
30 Watts
Mic/Line Inputs
4 (Euroblock/XLR)
Music (BGM) Inputs
3 (Cinch, Stereo converted to Mono)
Frequency Response
50 Hz to 20 kHz
Dimensions (H x W x D)
100 x 430 x 270 mm (2U Rack)